Mit tudnak msknt a gazdagok?
Knnyen elfordulhat, hogy az anyagi helyzetedet egsz letedben meghatroz, nlklzhetetlen informcihoz fogsz most mindjrt hozzjutni.
Azt nem nehz megllaptani, hogyha az ember eddig kptelen volt anyagilag megfelelen megalapozni az lett, akkor valamit mg egyszeren nem tud... vagy bizonyos dolgokat nagyon is rosszul tud...
Keveseknek sikerlt ugyanis birtokba jutni annak a tudsnak, ami a tisztessges meggazdagods alapfelttele. Ez pedig, nem ms, mint annak megrtse, hogy a vagyoni helyzetnk jelenlegi llapota s jvbeli kiltsaink, szoros sszefggsben llnak a gazdagokkal s a meggazdagodssal kapcsolatos rzelmeinkkel, illetve a tudatalattinkban rgztett erre vonatkoz programozsunkkal.
A legtbben ennek egyltaln nincsenek tudatban, s ezrt soha sem lesznek kpesek az anyagi lehetsgeik kiaknzsra.
Az nerbl anyagi jltket megteremtk beszmoliban gyakran hallhatjuk, hogy "A kls vilgunk - vagyis a krnyezetnk - egyszeren a bels vilgunk tkrkpe! A pnzhiny egyltaln nem egy problma, csupn egy tnete annak, ami bennnk - az elmnkben - folyik. A lehet leggyorsabb s egyetlen mdja annak, hogy vgrvnyesen javtsunk az anyagi helyzetnk kls megnyilvnulsi formjn az az, hogy elszr vltozst hozunk ltre annak bels kpn."
Mi is a pnz?
Nos, a pnz, nem a legfontosabb dolog az letnkben, de minden olyan dolog megszerzshez szksg van r, amit mi fontosnak tartunk. Egy mrtkegysg, ami megmutatja, hogy az idnket - az egyik legfontosabb jvedelemteremt erforrsunkat - s az energinkat, valban az let fontos dolgaiba fektetjk-e bele?
Bizonyra elgondolkodtl mr azon, hogy egyeseknek mirt sikerl olyan knnyen meggazdagodniuk, mikzben msoknak az egsz lett az anyagi gondokkal val kszkds jellemzi? A klnbsg okt taln az iskolzottsgukban, az intelligencia szintkben, a kpessgeikben kellene keresni, taln a legjobb idpontban ppen a legjobb helyen voltak, vagy jl sikerlt szakmt, vllalkozst, vagy befektetst vlasztaniuk maguknak?
Nos, a mindenkit meghkkent vlasz erre az, hogy: mindezek kzl EGYIK SEM!
A magyarzat egyszeren az, hogy valamennyien rendelkeznk egy a szemlyes vagyoni helyzetnket meghatroz bels programmal, ami a tudatalattinkban van mlyen begyazva. Ez az, ami mindennl egyrtelmbben befolysolja az anyagi helyzetnk alakulst.
Brmilyen magas szinten igyeksznk elsajttani a klnfle pnzgyi szakmai ismereteket, az ingatlanokkal, vagy tzsdei befektetsekkel kapcsolatos mvelteket, trgyalsi fortlyokat, marketing technikkat, ha az anyagi jltnkre dnten befolysol rzelmi termoszttunk nincs az egyrtelm siker rtkre belltva, soha sem lesznk kpesek az letnkben annyira htott anyagi krlmnyeket magunknak megteremteni. Vagy, ha netn mgis - valami vletlen szerencse folytn - ez bekvetkezne, legnagyobb valsznsggel, rvid idn bell el is vesztennk azt (gondolj csak a lott nyertesekre!). Egyszeren ezrt, mert a vagyoni helyzetnket meghatroz termoszttunk automatikusan olyan dntsek sornak meghozatalra sztnzne bennnket, aminek kvetkezmnyeknt hamarosan bcst mondhatnnk a frissen szerzett vagyonunknak.
Van viszont egy j hrem! Ez a bizonyos "anyagi helyzetnket meghatroz termosztt" TLLTHAT! Olyan rtkre, ami automatikusan biztostja szmunkra az hajtott jltet, s gazdagsgot.
Ehhez mindssze az szjrsunkat, a gondolkozsi szoksainkat szksges "tprogramozni", s a krunkat okoz elavult hiedelmeinktl kell csupn megszabadulni!
rdemes elsajttani azokat a mdszereket, amelyekkel az elmnket a sajt szolglatunkba tudjuk lltani, ahelyett, hogy az rdekeink ellen engedjk azt dolgozni. Az anyagi helyzetnk, csak olyan mrtkben fog gyarapodni, amilyen mrtkben mi is kpesek vagyunk szellemileg fejldni s gazdagodni.
Ltezik teht egy nem pontosan meghatrozhat tudomnyg, amit a gazdagok elsajttanak, s aminek a trvnyeit, alapelveit ismerve hozzk meg a dntseiket, s alaktjk az letket. Ennek alapjn tesznek szert egy sajtos szjrsra, s gondolkodsi reflexekre. A szegnyeknek ettl teljesen eltr gondolatok jrnak a fejkben, s egyltaln nem vletlen az eredmnyeikben megmutatkoz lnyeges klnbsg.
A gondolkodsmdunktl, illetve a hiedelmeinktl fgg az, hogy mit cseleksznk. A cselekedeteink pedig, meghatrozzk az elrt eredmnyeinket. Tanulmnyozva a gazdagok szjrst, gondolatmenett, arra az rdekes felfedezsre jutottam, hogy leggyakrabban az esznk a sikernk legnagyobb megakadlyozja. Nem annyira az j dolgok elsajttsn mlik a sikernk, mint inkbb a rgen megtanultak elfelejtsn. Fontos megrtennk azt, hogy a rgi gondolkodsmdunknak ksznheten a cselekedeteink eredmnyeknt, miknt kerltnk a jelenlegi helyzetnkbe.
Sokan szeretnnek meggazdagodni. Ezzel "csupn" az a gond, hogy az emberek tlnyom tbbsge nem rendelkezik azzal a bels kpessggel, amivel ltre tudn hozni, majd pedig, megtartani a nagy pnzsszegeket, s fel tudn vllalni a tbb pnzzel s nagyobb sikerrel egytt jr kihvsokat. Ez a f oka annak, hogy az embereknek nincs elegend pnze.
A gazdagok ugyanis hajlandk megtenni azt, amit sokan nem, s ezrt megtehetik mindazt, amit msok nem tehetnek meg.
Minden azon mlik, hogy az esznk hny szzezer, vagy milli forinttal val gazdlkodsra van "hitelestve"? Mit gondolunk, hogy milyen rtktartomnyra vagyunk feljogostva, ahol otthonosan tudjuk rezni magunkat?
A legtbb ember sikertelen az letben. Egyes kutatsi eredmnyek alapjn a lakossg 80%-nak nem sikerl az elkpzelse szerinti anyagi fggetlensget megteremtenie. Ennek kvetkezmnyeknt az emberek 80 %-a soha sem lesz igazn boldog. Az ok egyszer. A legtbben ntudatlanul - egyszeren az esemnyekkel sodrdva - lik le az letket, "elalszanak a kormny mgtt".
Az letket felsznesen lve dolgoznak s gondolkoznak. Csak arra figyelnek oda, amit ltnak. Kizrlag a vizulis krnyezetk jelenti szmukra az letkrlmnyeket. Pedig a vilgunkban mindaz, amit nem vagyunk kpesek megltni, az sokkal hatalmasabb, mint amit a szemnkkel rzkelnk. Aki ezt az lltst nem hajland elfogadni az a termszet trvnyei ellen fog cselekedni. Mi ugyanis, - mint emberi llnyek - a termszetnek a rszei vagyunk, s ezek a trvnyek rnk is vonatkoznak. Ha nem vesszk ket figyelembe, akkor nagyon megneheztjk az letnket.
Az okok s okozatok vilgban lnk. A pnz az egy kvetkezmny, a gazdagsg egy kvetkezmny, az egszsg szintn egy kvetkezmny, a betegsg, vagy a tlsly is egy kvetkezmny. Az egyetlen mdja a kls vilgunk megvltoztatsnak a bels vilgunk megvltoztatsban rejlik. Ehhez meg kell rtennk az gynevezett, megnyilvnuls folyamatnak a lnyegt. Miszerint a gondolataink okozzk az rzelmeinket, az rzelmeink hatsra kezdnk el cselekedni, s a cselekedeteink hatrozzk meg az eredmnyeinket.
Mindez nagyon szp s j, knnyen megrthet dolog. A f krds csupn az, hogy: Honnan szrmaznak a gondolataink?
Nos, azokat egy "adatbankbl" mertjk. Ezt pedig, az agyunk korbbi programozsnak eredmnyeknt hoztuk magunknak ltre:
Szavakkal - gyermekkorunkban hallott informcik,
Utnzssal: fejldsnk sorn ltott pldk lemsolsval,
Tapasztalssal: mindaz, ami velnk korbban megtrtnt nyomot hagyott bennnk.
Ezek egyttesen mlyen a tudatalattinkba begyazva "irnytjk" a sorsunkat.
Legtbben azt gondoljk, hogy az letket a dntseik alaktjk. ltalban ez nem gy van. Mg abban az esetben is, ha nagyon felvilgosultak vagyunk, naponta csak nhny olyan dntst hozunk meg, ami tkrzi azt, hogy tudatban vagyunk a krlttnk trtn esemnyeknek (ltalban minden 7 dntsnkbl, csak egyet hozunk meg szrvek, logikai kvetkeztets alapjn! A tbbit a tudatalattink - automatikusan - dnti el.).
Az esetek dnt tbbsgben automata zemmdban robotknt ljk az letnket, a rgebben betanult szoksaink ltal vezrelve. Ezen a ponton rtelme van a tudatunkra bredsnknek. rdemes tudatosan megfigyelnnk a gondolatainkat s cselekedeteinket, mivel ekkor a jelen pillanatnak megfelel mdon vlaszthatjuk meg azt, hogy mit tegynk, vagy ne tegynk, ahelyett, hogy engednnk a mltbli - elavult, szmunkra htrnyt kpez - bennnk rgzlt programoknak, hogy vezreljk a cselekedeteinket. Ezltal a klnfle lethelyzetekre megfelelen tudnnk vlaszolni, kihasznlva a lehetsgeink s kpessgeink nyjtotta elnyket ahelyett, hogy a mltbli flelmeink s gyvasgunk ltal vezrelve tvesen reaglnnk az esemnyekre.
szre kell vennnk, hogy a gondolataink s a hiedelmeink nem mi vagyunk, azok nincsenek hozznk lncolva. Csak annyi rtelmk van szmunkra, amilyen jelentsget mi nekik tulajdontunk. Mivel valamiben gy is gy is hinni kell, vlasszunk magunknak olyan hiedelmeket, amelyek az rdekeinket szolgljk, s jmdv tesznek bennnket! Vlasszuk magunknak a jmd, sikeres emberek gondolatait, s akkor mi is olyan eredmnyeket rnk el, amivel k mr rendelkeznek.
Nzznk akkor nhny pldt arra, hogy milyen gondolkodsi klnbsg figyelhet meg a gazdagok s a szegnyek szjrsban:
- A gazdagok a lehetsgekre sszpontostanak, a szegnyek a nehzsgekre.
- A gazdagok a nyersnek az eslyt veszik szre, a szegnyek a vesztesgtl rettegnek.
- A gazdagok a jutalomra koncentrlnak, a szegnyek a kockzatra irnyul leginkbb a figyelmk.
- A gazdagok pozitv gondolkods, optimista s sikeres emberekkel keresik a kapcsolatot. A szegnyek negatv, pesszimista belltottsg, sikertelen szemlyekhez vonzdnak.
- A gazdagok elfogadjk a munkjuk eredmnye alapjn trtn djazs elvt, a szegnyek inkbb a brbe adott idejk djazst vlasztjk.
- A gazdagok kemnyen megdolgoztatjk a pnzket, mg a szegnyek kemnyen megdolgoznak a pnzkrt.
- A gazdagok flelemrzetk ellenre is cselekednek, a szegnyek a flelemtl "megbnulnak" s cselekvsre kptelenn vlnak.
- A gazdagok folyamatosan tanulnak s fejldnek, a szegnyek gy gondoljk, hogy mr eleget tudnak.
A SZEGNYEK dntseit a flelemrzetk befolysolja. Az szjrsuk fknt akrl forog, hogy mi nem mkdik, mi hibsodat meg brmelyik pillanatban. Elsdleges gondolataik a kvetkezk: "Mi van, ha nem mkdik? Ez nem fog menni."
A KZPOSZTLYBELIEK kiss optimistbbak: "Remlem, hogy mkdni fog!"
A GAZDAGOK felelssget vllalnak az eredmnyrt, s a kvetkez szjrs szerint cselekednek s lik az letket:
"Mkdni fog, mert mkdtetni fogom!" k nemcsak remnykednek a sikerben, hanem bznak a kpessgeikben, a kreativitsukban, hogy problma esetn is fognak tudni megoldst tallni.
Mg az emberek tbbsge szvesebben viseli el a knyelmes megszokott krlmnyeket, mint a kockzatvllalst, a gazdagok jl tudjk, hogy - tmenetileg - rdemes felvllalni a knyelmetlen, kellemetlen helyzeteket, mert ekkor fejldik az ember, s ezekbl tanul.
Ha tudatosan hozod magad knyelmetlen helyzetbe, idvel cserbe nagy knyelmet fogsz tudni majd magadnak biztostani.
Erre biztat bennnket T. Harv Eker is, mondvn: "Ha az a clod, hogy knyelemben rezd magad, nagy eslyed van arra, hogy soha sem leszel gazdag. Ha viszont gazdag akarsz lenni, megvan r az eslyed, hogy valban nagy knyelemben lesz rszed."
Az igazsg az, hogy a legtbben nem igazn akarnak gazdagok lenni. Mirt nem?
Azrt, mert rengeteg olyan negatv gondolatot tartalmaz informcival van tele a tudatalattijuk, ami azt sugallja nekik, hogy a gazdagsgban van valami kellemetlensg. Mindenki agyban van egy bizonyos mennyisg informci arra vonatkozan, hogy mirt nem j gazdagnak lenni. ltalban vegyes rzelmeket kelt gondolatok kavarognak az agyunkban a vagyonosodssal, jmddal kapcsolatban. Ez a f oka annak, hogy az emberek nem gazdagodnak meg.
Mivel a krdseinket, hajainkat a fejnkben leggyakrabban felbukkan hiedelmeink alapjn fogalmazzuk meg, a vilgmindensgtl a vonzs trvnynek megfelelen, azt kapjuk meg, amit krnk magunknak. Ha kptelenek vagyunk egyrtelmen fogalmazni, akkor sszezavarjuk a vilgmindensget, s semmit sem kapunk. A legfontosabb oka annak, hogy az emberek nem kapjk meg az lettl azt, amit szeretnnek az, hogy k maguk sem tudjk, hogy mit akarnak.
"Az letben mindig azt kapjuk, amit tudat alatt meg akarunk magunknak szerezni, s nem azt,
amit mondunk magunknak, hogy meg szeretnnk kapni."
|
Ha nem rendelkezel az ltalad htott gazdagsggal, nagyon valszn, hogy a tudatalattid nem is annyira akarja, hogy gazdag legyl, msrszt pedig, te nem vagy hajland megtenni azt, amit ehhez szksges. A gazdagok az akars hrom szintje kzl a legmagasabbal rendelkeznek. Ez az elktelezettsg. Van, akit csupn maga a gondolat, hogy "elktelezem magam amellett, hogy gazdag leszek" - energival tlt fel, s egy lkst ad neki, s van, akiben ez flelmet kelt. Csupn akarni a gazdagsgot kevs, felttel nlkli elktelezettsget kell tudni vllalni.
Kpes vagy-e tmenetileg lemondani a rokonaiddal, bartaiddal val gyakori tallkozsokrl, a hobbid zsrl s kockztatni az iddet, energidat, kezd pnztkdet anlkl, hogy garancit kapnl a megtrlskre? Nos, a gazdagok minderre hajlandk! k akr tartsan is kpesek ezeket az ldozatokat meghozni. Ha egyszer elktelezed magadat a gazdagg vls mellett, akkor a vilgmindensg segteni fog neked, vezetni s tmogatni fog tged, st mg csodkat is fog neked tenni. De elbb, neked kell elktelezned magad!
Vgl nzznk meg mg egy lnyeges klnbsget, ami a gazdagok s szegnyek szjrsban megfigyelhet.
Ray Krock (a Mc Donald's gyorstterem-lnc birodalom megalaptja) szerint, ha sikeres szeretnl lenni, mindssze hrom felttelt kell teljestened:
1. A megfelel idben a megfelel helyen kell lenned!
2. Neked is szre kell venned, hogy ez mikor kvetkezik be az letedben!
3. Mindent beleadva el kell kezdened cselekedni!
Amit Ray mg nem vett figyelembe az a kvetkez: "Neked is a megfelel szemlynek kell lenned a megfelel idben s a megfelel helyen!"
De ez mr egy jabb tmakr, amit gy hvnak, hogy: szemlyisgfejleszts. Napjaink jgazdagjainak egy rsze mr felfedezte az ebben rejl kiaknzatlan lehetsgeket.
Forrs: Kajrik Bla |