Fejleszd az erősségeidet!
Fejleszd az erősségeidet... Csináld azt, amit jól tudsz, csak csináld még jobban!
A képességeink fejlesztésének eredményeként növelhetjük a munkaerőpiaci értékünket, önbizalmunkat és jövedelemtermelő képességünket.
Hogyan tehetjük meg mindezt? - merül fel a kérdés.
Legjobban akkor járunk, ha azt csináljuk, amiben jók vagyunk, csak még jobban.
Az emberek viselkedését megfigyelő kutatók véleménye szerint, ha egy tanfolyamon részvevők csoportjától megkérdezzük, hogy: Ha Önnek az év végi bizonyítványában kilenc (5) jeles és egy (2) elégséges osztályzat szerepelne, akkor mi ragadná meg leginkább a figyelmét?
A válaszadók döntő többsége azt felelné, hogy az egyetlen egy (2) elégséges osztályzat. Miért?
A válasz többféleként is hangozhat, de lényegében ugyanazt a tartalmat fedi. Valamennyi tantárgyból jeles (5) érdemjegyet kívánnának elérni.
Más szavakkal kifejezve: szeretnének tökéletesek lenni!
Az effajta tökéletességre törekvés képezi a legtöbb elégedetlenség, csalódás és kiábrándulás alapját. Általában ez jelenti a gyakori forrását az emberek boldogtalanságának, önmagukkal való megelégedettségük hiányának, és nagyban hozzájárul annak a bolygónkon egyre több gondot és tragédiát okozó járványnak a kialakulásához, melyben az önbizalomhiánnyal rendelkezők szenvednek.
A régi idők iskolamodellje szerint a sikert a csupa jeles eredményt tartalmazó, kitűnő bizonyítvány jelenti. Mindez azt követeli meg tőlünk, hogy sokkal több figyelmet szenteljünk azoknak a tantárgyaknak, amelyekből nem vagyunk annyira tehetségesek. Elkezdünk dolgozni a "gyengeségeink" kijavításán, és a folyamat során igyekszünk minden területen jól szerepelni. Sajnálatos tény azonban az, hogy ugyanezt a felfogást magunkkal visszük a munkahelyünkre és az életünk alakításánál is erre támaszkodunk.
A problémát az jelenti, hogy a csupa jeles érdemjegy megszerzésére törekvés egyáltalán nem fele meg a valódi élet követelményeinek. Nagyon kevesen vannak azok, akiknek mindenben sikerül jónak lenniük, és mindazok, akik erre törekednek soha sem képesek adottságaikat teljes mértékben kiaknázni, és az önmegvalósítás területén is csalódottak maradnak.
Mozart nem foglalkozott freskók festésével, és
Michelangelo sem zongorázással kereste meg a kenyerét!
Forrás: Kajárik Béla
|