Mit tudnak másként a gazdagok?
Könnyen előfordulhat, hogy az anyagi helyzetedet egész életedben meghatározó, nélkülözhetetlen információhoz fogsz most mindjárt hozzájutni.
Azt nem nehéz megállapítani, hogyha az ember eddig képtelen volt anyagilag megfelelően megalapozni az életét, akkor valamit még egyszerűen nem tud... vagy bizonyos dolgokat nagyon is rosszul tud...
Keveseknek sikerült ugyanis birtokába jutni annak a tudásnak, ami a tisztességes meggazdagodás alapfeltétele. Ez pedig, nem más, mint annak megértése, hogy a vagyoni helyzetünk jelenlegi állapota és jövőbeli kilátásaink, szoros összefüggésben állnak a gazdagokkal és a meggazdagodással kapcsolatos érzelmeinkkel, illetve a tudatalattinkban rögzített erre vonatkozó programozásunkkal.
A legtöbben ennek egyáltalán nincsenek tudatában, és ezért soha sem lesznek képesek az anyagi lehetőségeik kiaknázására.
Az önerőből anyagi jólétüket megteremtők beszámolóiban gyakran hallhatjuk, hogy "A külső világunk - vagyis a környezetünk - egyszerűen a belső világunk tükörképe! A pénzhiány egyáltalán nem egy probléma, csupán egy tünete annak, ami bennünk - az elménkben - folyik. A lehető leggyorsabb és egyetlen módja annak, hogy végérvényesen javítsunk az anyagi helyzetünk külső megnyilvánulási formáján az az, hogy először változást hozunk létre annak belső képén."
Mi is a pénz?
Nos, a pénz, nem a legfontosabb dolog az életünkben, de minden olyan dolog megszerzéséhez szükség van rá, amit mi fontosnak tartunk. Egy mértékegység, ami megmutatja, hogy az időnket - az egyik legfontosabb jövedelemteremtő erőforrásunkat - és az energiánkat, valóban az élet fontos dolgaiba fektetjük-e bele?
Bizonyára elgondolkodtál már azon, hogy egyeseknek miért sikerül olyan könnyen meggazdagodniuk, miközben másoknak az egész életét az anyagi gondokkal való küszködés jellemzi? A különbség okát talán az iskolázottságukban, az intelligencia szintükben, a képességeikben kellene keresni, talán a legjobb időpontban éppen a legjobb helyen voltak, vagy jól sikerült szakmát, vállalkozást, vagy befektetést választaniuk maguknak?
Nos, a mindenkit meghökkentő válasz erre az, hogy: mindezek közül EGYIK SEM!
A magyarázat egyszerűen az, hogy valamennyien rendelkezünk egy a személyes vagyoni helyzetünket meghatározó belső programmal, ami a tudatalattinkban van mélyen beágyazva. Ez az, ami mindennél egyértelműbben befolyásolja az anyagi helyzetünk alakulását.
Bármilyen magas szinten igyekszünk elsajátítani a különféle pénzügyi szakmai ismereteket, az ingatlanokkal, vagy tőzsdei befektetésekkel kapcsolatos művelteket, tárgyalási fortélyokat, marketing technikákat, ha az anyagi jólétünkre döntően befolyásoló érzelmi termosztátunk nincs az egyértelmű siker értékére beállítva, soha sem leszünk képesek az életünkben annyira áhított anyagi körülményeket magunknak megteremteni. Vagy, ha netán mégis - valami véletlen szerencse folytán - ez bekövetkezne, legnagyobb valószínűséggel, rövid időn belül el is veszítenénk azt (gondolj csak a lottó nyertesekre!). Egyszerűen ezért, mert a vagyoni helyzetünket meghatározó termosztátunk automatikusan olyan döntések sorának meghozatalára ösztönözne bennünket, aminek következményeként hamarosan búcsút mondhatnánk a frissen szerzett vagyonunknak.
Van viszont egy jó hírem! Ez a bizonyos "anyagi helyzetünket meghatározó termosztát" ÁTÁLLÍTHATÓ! Olyan értékre, ami automatikusan biztosítja számunkra az óhajtott jólétet, és gazdagságot.
Ehhez mindössze az észjárásunkat, a gondolkozási szokásainkat szükséges "átprogramozni", és a kárunkat okozó elavult hiedelmeinktől kell csupán megszabadulni!
Érdemes elsajátítani azokat a módszereket, amelyekkel az elménket a saját szolgálatunkba tudjuk állítani, ahelyett, hogy az érdekeink ellen engedjük azt dolgozni. Az anyagi helyzetünk, csak olyan mértékben fog gyarapodni, amilyen mértékben mi is képesek vagyunk szellemileg fejlődni és gazdagodni.
Létezik tehát egy nem pontosan meghatározható tudományág, amit a gazdagok elsajátítanak, és aminek a törvényeit, alapelveit ismerve hozzák meg a döntéseiket, és alakítják az életüket. Ennek alapján tesznek szert egy sajátos észjárásra, és gondolkodási reflexekre. A szegényeknek ettől teljesen eltérő gondolatok járnak a fejükben, és egyáltalán nem véletlen az eredményeikben megmutatkozó lényeges különbség.
A gondolkodásmódunktól, illetve a hiedelmeinktől függ az, hogy mit cselekszünk. A cselekedeteink pedig, meghatározzák az elért eredményeinket. Tanulmányozva a gazdagok észjárását, gondolatmenetét, arra az érdekes felfedezésre jutottam, hogy leggyakrabban az eszünk a sikerünk legnagyobb megakadályozója. Nem annyira az új dolgok elsajátításán múlik a sikerünk, mint inkább a régen megtanultak elfelejtésén. Fontos megértenünk azt, hogy a régi gondolkodásmódunknak köszönhetően a cselekedeteink eredményeként, miként kerültünk a jelenlegi helyzetünkbe.
Sokan szeretnének meggazdagodni. Ezzel "csupán" az a gond, hogy az emberek túlnyomó többsége nem rendelkezik azzal a belső képességgel, amivel létre tudná hozni, majd pedig, megtartani a nagy pénzösszegeket, és fel tudná vállalni a több pénzzel és nagyobb sikerrel együtt járó kihívásokat. Ez a fő oka annak, hogy az embereknek nincs elegendő pénze.
A gazdagok ugyanis hajlandók megtenni azt, amit sokan nem, és ezért megtehetik mindazt, amit mások nem tehetnek meg.
Minden azon múlik, hogy az eszünk hány százezer, vagy millió forinttal való gazdálkodásra van "hitelesítve"? Mit gondolunk, hogy milyen értéktartományra vagyunk feljogosítva, ahol otthonosan tudjuk érezni magunkat?
A legtöbb ember sikertelen az életében. Egyes kutatási eredmények alapján a lakosság 80%-ának nem sikerül az elképzelése szerinti anyagi függetlenséget megteremtenie. Ennek következményeként az emberek 80 %-a soha sem lesz igazán boldog. Az ok egyszerű. A legtöbben öntudatlanul - egyszerűen az eseményekkel sodródva - élik le az életüket, "elalszanak a kormány mögött".
Az életüket felszínesen élve dolgoznak és gondolkoznak. Csak arra figyelnek oda, amit látnak. Kizárólag a vizuális környezetük jelenti számukra az életkörülményeket. Pedig a világunkban mindaz, amit nem vagyunk képesek meglátni, az sokkal hatalmasabb, mint amit a szemünkkel érzékelünk. Aki ezt az állítást nem hajlandó elfogadni az a természet törvényei ellen fog cselekedni. Mi ugyanis, - mint emberi élőlények - a természetnek a részei vagyunk, és ezek a törvények ránk is vonatkoznak. Ha nem vesszük őket figyelembe, akkor nagyon megnehezítjük az életünket.
Az okok és okozatok világában élünk. A pénz az egy következmény, a gazdagság egy következmény, az egészség szintén egy következmény, a betegség, vagy a túlsúly is egy következmény. Az egyetlen módja a külső világunk megváltoztatásának a belső világunk megváltoztatásában rejlik. Ehhez meg kell értenünk az úgynevezett, megnyilvánulás folyamatának a lényegét. Miszerint a gondolataink okozzák az érzelmeinket, az érzelmeink hatására kezdünk el cselekedni, és a cselekedeteink határozzák meg az eredményeinket.
Mindez nagyon szép és jó, könnyen megérthető dolog. A fő kérdés csupán az, hogy: Honnan származnak a gondolataink?
Nos, azokat egy "adatbankból" merítjük. Ezt pedig, az agyunk korábbi programozásának eredményeként hoztuk magunknak létre:
Szavakkal - gyermekkorunkban hallott információk,
Utánzással: fejlődésünk során látott példák lemásolásával,
Tapasztalással: mindaz, ami velünk korábban megtörtént nyomot hagyott bennünk.
Ezek együttesen mélyen a tudatalattinkba beágyazva "irányítják" a sorsunkat.
Legtöbben azt gondolják, hogy az életüket a döntéseik alakítják. Általában ez nem így van. Még abban az esetben is, ha nagyon felvilágosultak vagyunk, naponta csak néhány olyan döntést hozunk meg, ami tükrözi azt, hogy tudatában vagyunk a körülöttünk történő eseményeknek (Általában minden 7 döntésünkből, csak egyet hozunk meg észérvek, logikai következtetés alapján! A többit a tudatalattink - automatikusan - dönti el.).
Az esetek döntő többségében automata üzemmódban robotként éljük az életünket, a régebben betanult szokásaink által vezérelve. Ezen a ponton értelme van a tudatunkra ébredésünknek. Érdemes tudatosan megfigyelnünk a gondolatainkat és cselekedeteinket, mivel ekkor a jelen pillanatnak megfelelő módon választhatjuk meg azt, hogy mit tegyünk, vagy ne tegyünk, ahelyett, hogy engednénk a múltbéli - elavult, számunkra hátrányt képező - bennünk rögzült programoknak, hogy vezéreljék a cselekedeteinket. Ezáltal a különféle élethelyzetekre megfelelően tudnánk válaszolni, kihasználva a lehetőségeink és képességeink nyújtotta előnyöket ahelyett, hogy a múltbéli félelmeink és gyávaságunk által vezérelve tévesen reagálnánk az eseményekre.
Észre kell vennünk, hogy a gondolataink és a hiedelmeink nem mi vagyunk, azok nincsenek hozzánk láncolva. Csak annyi értelmük van számunkra, amilyen jelentőséget mi nekik tulajdonítunk. Mivel valamiben így is úgy is hinni kell, válasszunk magunknak olyan hiedelmeket, amelyek az érdekeinket szolgálják, és jómódúvá tesznek bennünket! Válasszuk magunknak a jómódú, sikeres emberek gondolatait, és akkor mi is olyan eredményeket érünk el, amivel ők már rendelkeznek.
Nézzünk akkor néhány példát arra, hogy milyen gondolkodási különbség figyelhető meg a gazdagok és a szegények észjárásban:
- A gazdagok a lehetőségekre összpontosítanak, a szegények a nehézségekre.
- A gazdagok a nyerésnek az esélyét veszik észre, a szegények a veszteségtől rettegnek.
- A gazdagok a jutalomra koncentrálnak, a szegények a kockázatra irányul leginkább a figyelmük.
- A gazdagok pozitív gondolkodású, optimista és sikeres emberekkel keresik a kapcsolatot. A szegények negatív, pesszimista beállítottságú, sikertelen személyekhez vonzódnak.
- A gazdagok elfogadják a munkájuk eredménye alapján történő díjazás elvét, a szegények inkább a bérbe adott idejük díjazását választják.
- A gazdagok keményen megdolgoztatják a pénzüket, míg a szegények keményen megdolgoznak a pénzükért.
- A gazdagok félelemérzetük ellenére is cselekednek, a szegények a félelemtől "megbénulnak" és cselekvésre képtelenné válnak.
- A gazdagok folyamatosan tanulnak és fejlődnek, a szegények úgy gondolják, hogy már eleget tudnak.
A SZEGÉNYEK döntéseit a félelemérzetük befolyásolja. Az észjárásuk főként akörül forog, hogy mi nem működik, mi hibásodat meg bármelyik pillanatban. Elsődleges gondolataik a következők: "Mi van, ha nem működik? Ez nem fog menni."
A KÖZÉPOSZTÁLYBELIEK kissé optimistábbak: "Remélem, hogy működni fog!"
A GAZDAGOK felelősséget vállalnak az eredményért, és a következő észjárás szerint cselekednek és élik az életüket:
"Működni fog, mert működtetni fogom!" Ők nemcsak reménykednek a sikerben, hanem bíznak a képességeikben, a kreativitásukban, hogy probléma esetén is fognak tudni megoldást találni.
Míg az emberek többsége szívesebben viseli el a kényelmes megszokott körülményeket, mint a kockázatvállalást, a gazdagok jól tudják, hogy - átmenetileg - érdemes felvállalni a kényelmetlen, kellemetlen helyzeteket, mert ekkor fejlődik az ember, és ezekből tanul.
Ha tudatosan hozod magad kényelmetlen helyzetbe, idővel cserébe nagy kényelmet fogsz tudni majd magadnak biztosítani.
Erre biztat bennünket T. Harv Eker is, mondván: "Ha az a célod, hogy kényelemben érezd magad, nagy esélyed van arra, hogy soha sem leszel gazdag. Ha viszont gazdag akarsz lenni, megvan rá az esélyed, hogy valóban nagy kényelemben lesz részed."
Az igazság az, hogy a legtöbben nem igazán akarnak gazdagok lenni. Miért nem?
Azért, mert rengeteg olyan negatív gondolatot tartalmazó információval van tele a tudatalattijuk, ami azt sugallja nekik, hogy a gazdagságban van valami kellemetlenség. Mindenki agyában van egy bizonyos mennyiségű információ arra vonatkozóan, hogy miért nem jó gazdagnak lenni. Általában vegyes érzelmeket keltő gondolatok kavarognak az agyunkban a vagyonosodással, jómóddal kapcsolatban. Ez a fő oka annak, hogy az emberek nem gazdagodnak meg.
Mivel a kérdéseinket, óhajainkat a fejünkben leggyakrabban felbukkanó hiedelmeink alapján fogalmazzuk meg, a világmindenségtől a vonzás törvényének megfelelően, azt kapjuk meg, amit kérünk magunknak. Ha képtelenek vagyunk egyértelműen fogalmazni, akkor összezavarjuk a világmindenséget, és semmit sem kapunk. A legfontosabb oka annak, hogy az emberek nem kapják meg az élettől azt, amit szeretnének az, hogy ők maguk sem tudják, hogy mit akarnak.
"Az életben mindig azt kapjuk, amit tudat alatt meg akarunk magunknak szerezni, és nem azt,
amit mondunk magunknak, hogy meg szeretnénk kapni."
|
Ha nem rendelkezel az általad áhított gazdagsággal, nagyon valószínű, hogy a tudatalattid nem is annyira akarja, hogy gazdag legyél, másrészt pedig, te nem vagy hajlandó megtenni azt, amit ehhez szükséges. A gazdagok az akarás három szintje közül a legmagasabbal rendelkeznek. Ez az elkötelezettség. Van, akit csupán maga a gondolat, hogy "elkötelezem magam amellett, hogy gazdag leszek" - energiával tölt fel, és egy lökést ad neki, és van, akiben ez félelmet kelt. Csupán akarni a gazdagságot kevés, feltétel nélküli elkötelezettséget kell tudni vállalni.
Képes vagy-e átmenetileg lemondani a rokonaiddal, barátaiddal való gyakori találkozásokról, a hobbid űzéséről és kockáztatni az idődet, energiádat, kezdő pénztőkédet anélkül, hogy garanciát kapnál a megtérülésükre? Nos, a gazdagok minderre hajlandók! Ők akár tartósan is képesek ezeket az áldozatokat meghozni. Ha egyszer elkötelezed magadat a gazdaggá válás mellett, akkor a világmindenség segíteni fog neked, vezetni és támogatni fog téged, sőt még csodákat is fog neked tenni. De előbb, neked kell elkötelezned magad!
Végül nézzünk meg még egy lényeges különbséget, ami a gazdagok és szegények észjárásban megfigyelhető.
Ray Krock (a Mc Donald's gyorsétterem-lánc birodalom megalapítója) szerint, ha sikeres szeretnél lenni, mindössze három feltételt kell teljesítened:
1. A megfelelő időben a megfelelő helyen kell lenned!
2. Neked is észre kell venned, hogy ez mikor következik be az életedben!
3. Mindent beleadva el kell kezdened cselekedni!
Amit Ray még nem vett figyelembe az a következő: "Neked is a megfelelő személynek kell lenned a megfelelő időben és a megfelelő helyen!"
De ez már egy újabb témakör, amit úgy hívnak, hogy: személyiségfejlesztés. Napjaink újgazdagjainak egy része már felfedezte az ebben rejlő kiaknázatlan lehetőségeket.
Forrás: Kajárik Béla |